Trojšachy.cz

Zábavná společenská hra

O nás

Jsme tři nadšenci do trojšachů. (Nejsme výrobci ani dodavatelé.) Tato hra pro nás není sportem (patrně ani nelze pořádně bodovat), ale hlavně dlouhodobou a celkem inteligentní zábavou. Ostatně, v klasických dvojšachách nejsme ani nováčci, ale zdaleka ani žádní velmistři. U trojšachů je to však téměř jedno.

Už přes pět let chodíme hrát zejména do místní (mimochodem výborné) kralupské čajovny a pořád nás to baví. Zpočátku jsme slýchali otázky jako „co je to za zvláštní hru?“, „cože? Šachy taky jdou hrát ve třech? O tom jsem teda ještě neslyšel(a)“ a tak podobně —tato hra celkem vzbuzuje pozornost. Postupem času si ale na nás všechny čajovnice i okolí zvyklo a jsme prostě jen lehce neobvyklí štamgasti :-)

Kdybysme v čajovně hráli karty, asi bychom byli za burany, ale šachy jsou společensky přijatelné.

Až budete chtít zkusit nějakou novou zábavu, zkuste šachy pro tři. Zatím je ta hra stále hodně málo rozšířená (najít dalšího člověka, který by o té hře byť jen slyšel je dost vzácné), ale rozhodně za to stojí.

Trojšachy on-line

Trojšachy on-line jsem udělal proto, že ještě pravděpodobně přes internet neexistují :-) a můžeme tak i hrát z pohodlí domova (když se z různých důvodů nelze setkat osobně) anebo tak hrát i s cizími hráči z druhého konce republiky. Pravidla vycházejí z toho nejlepšího, co jsem na těchto stránkách popsal (a vůbec poznal). Pokud byste chtěli přidat nějakou věc nebo alternativní pravidlo, které vám v trojšachách on-line chybí, napište mi.

Kontakt

Pokud se chcete na něco zeptat, nebo mi prostě chcete napsat, zde jsou kontakty.

Veškeré texty a obrázky z tohoto webu je možno jakkoli využít, a to i k otiskování a ryze komerčním účelům. Když mi o tom dáte vědět, bude to fajn, ale není podmínkou :-)